Нові норми на авіаційному транспорті 2020


Нові норми розроблені Європейською агенцією з безпеки авіації (EASA) та Європейським центром з попередження і контролю захворюваності (ECDC) на замовлення Єврокомісії.

РУЧНА ПОКЛАЖА

Ручна поклажа не приймається до салону літака за виключенням: жіночих сумок, чоловічих портфелів, ноутбуків та дитячих сумок. Ці обмеження тимчасово запроваджені для забезпечення соціальної відстані під час посадки / висадки та з метою зменшення взаємодії членів екіпажу з пасажирськім багажем.

Відповідно до положень 2.3.5.1 IATA DGR, допускається — дезінфікуючий засіб на основі алкоголю прийнятний до перевезення в ручній поклажі, в кількості, що не перевищує ліміт 100 мл або еквівалент на предмет рідин та гелів відповідно до положень авіаційної безпеки.

СУПРОВОДЖУЮЧІ

Особи, що проводжають пасажирів, до терміналу не допускаються. Виключення складають лише несупроводжувані діти та пасажири, що потребують допомоги.

ЗАСОБИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Пасажир зобов’язаний при вході до аєропорту вдягти засоби індивідуального захисту: респіратор або захисну маску, такі, що не мають дихальних клапанів. Протягом усієї подорожі, а саме: під час перебування в зонах обслуговування, безпосередньо при обслуговуванні та під час польоту не знимати її (тільки при її заміни).

норми використання маски

Необхідно мати при собі достатню кількість масок на весь час подорожі (до виходу з аеропорту прибуття).

Наполегливо рекомендується носити одноразові рукавички під час усього польоту.

Пасажирів, що уникають використання засобів індивідуального захисту, не буде допущено до реєстрації. Вони можуть бути відстороненими від польоту.

Виключення складають лише пасажири до 6 років та пасажири, що мають медичні рекомендаціі, які не дозволяють носіння масок (астма і т.і.). При наявності необхідної справки від лікаря.

СКРІНІНГ

В терміналах аєропортів проводиться температурний скрінінг пасажирів та опитування щодо стану здоров’я.

В разі виявлення пасажирів з такими симтомами як: температура ≥38 °С, втома, нездоровий вигляд, ускладнене дихання чи сухий кашель, — їх буде супроводжено до медичного персоналу, для подальшого прийняття рішення щодо можливості їх перевезення.

В разі підозри на захворювання Covid-19 напередодні чи незадовго до рейсу, необхідно відмовитися від перельоту, звернутися до лікаря і отримати довідку про захворювання. На підставі цієї довідки пасажир в подальшому може безкоштовно змінити дату вильоту протягом року, звернувшись до контактного центру авіакомпанії.

ДИСТАНЦІЯ

Для кожного рейсу замовляється необхідна кількість стійок реєстрації, виходячи з забезпечення принципу дистанціювання.

Рекомендована дистанція між пасажирами складає 1,5-2 метри.

Необхідно дотримуватися дистанції в чергах на реєстрацію та при виході на посадку. При пересуванні в автобусі до літака чи авіамостом (рукавом) також необхідно зберігати регламентовану дистанцію.

ПРОХОДЖЕННЯ ФОРМАЛЬНОСТЕЙ

Здійснюйте онлайн реєстрації (зазвичай відкриваються за 24-48 годин до рейсу).

Власноруч скануйте посадковий талон.

Заздалегідь готуйте документи та тримайте необхідні сторінки документів розгорнутими.

Самостійно пред’являйте їх в розгорнутому вигляді.

Всі дії з багажем, окрім навішування бирки, виконуйте самостійно.

ПОВЕРНЕННЯ ДО УКРАЇНИ

При поверненні з країн, що знаходяться у зеленій зоні, обов’язкова обсервация не потрібна.